Wakacyjne „Wzrastanie”wzrastanie wakacje okladkaJuż się nie śpieszymy, słuchamy śpiewu ptaków i oglądamy nasz świat ze spokojem, zadumą i … radością. Uczymy się nią dzielić z rówieśnikami, którzy nie mają takiego piękna jak my na co dzień (mają inne). Zapraszamy młodych Polaków, wzrastających poza granicami naszego kraju na I Kongres Młodzieży Polonijnej, by nie zapomnieli o swoich korzeniach.

Tyle się dzieje w naszym „Wzrastaniu”. Do naszych serc przygarniamy młodzież całego świata, której przedstawiciele przyjadą na spotkanie z papieżem Franciszkiem do Krakowa. Młodzież z wolontariatu Don Bosco opowiada o zaproszonych gościach z Ukrainy, Zambii, Argentyny. Nie tylko piękno naszego kraju i naszych serc pokazujemy światu, ale i walczymy o dobre imię Polski. Nie zapominamy o powstaniu warszawskim.

A potem czas na poznawanie świata. U źródeł chrześcijaństwa pochylamy się nad pięknem Timny, Banias i Ein Gedi. Odkrywamy Chile i wspominamy Ignacego Domeykę. Zachwycamy się klasztorami zbudowanymi w greckim niebie. No i oczywiście nasze Mazury, nieustannie czarujące swoim urokiem.

Jak już wrócimy z wędrówek, zaczniemy myśleć, co dalej, gdzie dalej, poczytamy opowieść o studiowaniu w Cambrigde. Dla nas, młodych, świat jest otwarty… Nad tymi wakacyjnymi peregrynacjami niech nam patronują prawdziwe gwiazdy z nieba.

Redaktor naczelny

Monika Kacprzak

Copyright © 2013 Wzrastanie