Kwietniowe „Wzrastanie”wzrastanie kwiecien okladka

Hurra! Nadchodzi długo oczekiwana wiosna! Dni są coraz dłuższe i coraz cieplejsze. Proponuję, abyśmy wyszli na dwór, poczuli zapach odtajałej ziemi i zachwycili się przyrodą, która co roku wytrwale otwiera pąki drzewom i kwiatom. Przecież wiosną świat jest pełen cudów! Nauczmy się je dostrzegać!

W wolnych chwilach, także podczas wiosennych spacerów, zapraszam do czytania „Wzrastania”. Św. Jan Paweł II pisał kiedyś do młodych: „Trzeba, ażeby młodość była „wzrastaniem”. Ogromne znaczenie posiada dlatego obcowanie ze światem widzialnym, z przyrodą. (…) I dlatego też życzę Wam, Młodym, aby Wasze „wzrastanie w latach i w mądrości” dokonywało się przez obcowanie z przyrodą. Miejcie na
to czas! Nie żałujcie go! Podejmujcie również trud i wysiłek, jaki to obcowanie niesie czasem z sobą, zwłaszcza gdy pragniemy docierać do rejonów szczególnie eksponowanych. Ten trud jest twórczy, stanowi on zarazem element zdrowego odpoczynku, który jest Wam potrzebny, na równi ze studiami i z pracą”.

Niech przykład i słowa świętego Jana Pawła II, który nawet jako Papież znajdował czas na obcowanie z przyrodą, na zachwyt nad pięknem świata, a nawet wymagające wysiłku wędrówki, będzie dla nas wszystkich zachętą do odkrywania Boga w pięknie świata stworzonego i radosnego zdobywania samych siebie poprzez trud „hartowania ciała”.

Małgorzata Krasuska

Copyright © 2013 Wzrastanie